Product ID: B00O6GKSEC Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,420.00. Read the FAQ
R 5,680
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Powdercoat finish for long-lasting color
  • Silicone gaskets for durable weatherproofing
  • Complies with California Title 24 building and electrical codes
  • Tested and in accordance with IESNA LM-79 and LM-80 standards
LED Bullet Flood 12W 120V Bronze Finish 3000K Warm 100,000 Hour Outdoor Light Fixture - Equivalent to 75W BR30 halogen wide flood - Mount as an uplight or downlight on a RAB Mighty Post or junction box - Microprismatic diffusion lens for smooth and even light distribution - UL Listed: Suitable for wet locations, wall mount only