US Home Filter SC40-12X24X2 MERV 8 Pleated Air Filter (Pack of 6), 12" x 24" x 2"
Product ID: B0029WWU0K Condition: New
Sold Out
Product Description
  • Actual Size: 11-3/8" x 23-3/8" x 1-3/4"
  • MERV 8 tested under ASHRAE 52.2-2007 standards
  • Ideal for normal air filtration and those with mild allergies
  • Moisture resistant, heavy-duty frame
  • Galvanized expanded metal backing
Technical Specifications
Country
USA
Brand
US Home Filter
Manufacturer
Midwest Supply Inc
Binding
Tools & Home Improvement
ItemPartNumber
SC40-12X24X2
Model
SC40-12X24X2
Size
12" x 24" x 2"